Sukces Jakuba Stepuna i Przemysława Korsaka na Torze Olimpijskim

Informacje o sukcesie kajakarzy Jakuba Stepuna i Przemysława Korsaka na Torze Olimpijskim

Kajakarstwo / 2024-05-08 17:0:54

Pierwszy nagłówek artykułu

Sukcesem zakończył się start polskiej załogi w konkurencji K2 na dystansie 500 m. Jakub Stepun i Przemysław Korsak zdobyli przepustkę do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dużym atutem dla naszych zawodników było zajęcie pierwszego miejsca w finale, po wygraniu również wyścigu eliminacyjnego.

Każdy kolejny nagłówek artykułu

Warto podkreślić, że polska załoga prowadziła przez większość dystansu, utrzymując przewagę nad rywalami. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Białorusi, tracąc 0,22 sekundy do zwycięzców. Trzecie miejsce zajęli kajakarze z Serbii.

Przewaga nad bukmacherem: 1.31%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jakim sukcesem zakończył się start Polaków w konkurencji K2 na dystansie 500 m?

Polscy kajakarze Jakub Stepun i Przemysław Korsak zdobyli przepustkę do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, wygrywając wyścig eliminacyjny i zajmując pierwsze miejsce w finale.

2. Kto zajmują drugie miejsce w finale konkurencji K2 na dystansie 500 m?

Na drugim miejscu w finale konkurencji K2 na dystansie 500 m uplasowali się Białorusini Uladzislau Krawca i Dzmitryja Natynczyka.

3. Która para kajakarzy nie zdołała zakwalifikować się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w konkurencji C2 na dystansie 500 m?

Para Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński nie zakwalifikowała się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w konkurencji C2 na dystansie 500 m.

4. Kto jest liderem polskiej reprezentacji w jedynce na dystansie 1000 m?

Liderem polskiej reprezentacji w jedynce na dystansie 1000 m jest kajakarz Sławomir Witczak.

5. Jakie zawody odbędą się węgierskim Szegedzie?

Węgierskie Szeged będzie gospodarzem pierwszych zawodów Pucharu Świata w tym roku.

6. Ile osób będzie reprezentować Polskę w zawodach Pucharu Świata?

Polska będzie reprezentowana przez ponad 30-osobową drużynę w zawodach Pucharu Świata.

7. Jaka jest ostatnia szansa na zdobycie olimpijskich paszportów dla polskich sportowców?

Regaty kwalifikacyjne w węgierskim Szegedzie są ostatnią szansą na zdobycie olimpijskich paszportów dla polskich sportowców.