Mistrzostwa Europy do lat 17: Udany start reprezentacji Polski kobiet

Polska reprezentacja kobiet do lat 17 udanie rozpoczęła mistrzostwa Europy, pokonując Belgijkami 1:0.

Piłka Nożna / 2024-05-06 17:41:52

Biało-Czerwone imponują

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 imponowała już wcześniej swoimi wynikami, odnosząc komplet zwycięstw w eliminacjach. Ich dobra forma utrzymała się również w pierwszym meczu turnieju.

Awans do mistrzostw w kapitalnym stylu

Biało-Czerwone wywalczyły awans do mistrzostw Europy w kapitalnym stylu, dominując zarówno w pierwszej rundzie eliminacji, jak i w fazie Elite Round. Zdobycie kompletu zwycięstw w tych meczach było dużym osiągnięciem dla polskiej drużyny.

Mecz z Belgijkami

Belgijki, które były rywalkami Polski w pierwszym meczu, miały niewielkie szanse na awans. Dopiero dramatyczna bramka zdobyta w ostatnim meczu eliminacji Elite Round z Chorwatkami umożliwiła im udział w mistrzostwach.

Bramka Oliwii Związek

Mecz z Belgią okazał się trudny dla Polek, które zmagały się z bramkarką Anderlechtu, Aude Waldbillig. Przez większość spotkania Belgijki utrzymywały małą przewagę, ale polska defensywa świetnie radziła sobie z ich atakami. Pierwszą groźną sytuację dla Polek stworzyły sobie w 25. minucie spotkania. Aude Waldbillig obroniła jednak doskonałą główkę Weroniki Araśniewicz. Mimo to, Polki nie poddały się i w 31. minucie zdobyły bramkę. Zuzanna Witek dośrodkowała z rzutu rożnego, a Oliwia Związek wykorzystała zamieszanie w polu karnym i wpakowała piłkę do siatki.

Polska obroniła prowadzenie

Belgijskie piłkarki miały szansę na wyrównanie w 40. minucie, ale ich strzał minimalnie minął cel. Przed przerwą Polki miały jeszcze jedną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale Weronika Araśniewicz trafiła w poprzeczkę.

Dobra defensywa i szanse na drugiego gola

Po zmianie stron, Araśniewicz miała kolejną okazję na zdobycie gola, ale ponownie nie udało się jej pokonać belgijskiej bramkarki. W 84. minucie Polska miała okazję zamknąć mecz, po tym jak arbiter podyktował rzut karny za faul na Julii Ostrowskiej. Jednak Zuzanna Witek nie wykorzystała tej szansy i jej strzał obroniła Waldbillig. Pomimo tych utraty takiej sytuacji to polskie zawodniczki dobrze utrzymywały się w defensywie i mądrze atakowały. Dzięki temu zdobyły komplet punktów na początek mistrzostw.

Kolejny mecz z Hiszpanią

Kolejne starcie dla Polek odbędzie się 9 maja z drużyną Hiszpanii.

Przewaga nad bukmacherem: 1.08%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Czy Polska reprezentacja kobiet do lat 17 odniosła sukcesy w eliminacjach?

Tak, Polska reprezentacja kobiet do lat 17 odniosła sukcesy w eliminacjach, zdobywając komplet zwycięstw.

2. Kto zdobył bramkę w pierwszym meczu mistrzostw Europy?