Pierwsze spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów - remis Bayernu z Realem

Relacja z pierwszego spotkania półfinałowego Ligi Mistrzów między Bayernem Monachium a Realem Madryt

Piłka nożna / 2024-04-30 23:0:54

Początek meczu i szanse dla obu drużyn

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Już w pierwszej akcji meczu doskonałe podanie od Harry'ego Kane'a otrzymał Leroy Sane, jednak bramkarz Reala, Andrij Łunin, poradził sobie z tym strzałem. Bayern kontynuował natarcie i próbował zdobyć bramkę. W dziewiątej minucie Kane postanowił spróbować przelobować bramkarza Reala strzałem z połowy boiska, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Mimo wysiłku Bayernu, to Real Madryt był tym, który jako pierwszy odpowiedział bramką. W 24. minucie Toni Kroos zagrał fantastyczne podanie do Viniciusa Juniora, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Bayernu i skutecznie wykorzystał tę sytuację. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła klarownych okazji podbramkowych. Harry Kane przed przerwą minimalnie chybił z rzutu wolnego. Drużyny schodziły na przerwę przy prowadzeniu Reala 1:0.

Wyrównanie i emocje drugiej połowy

Po wznowieniu gry to Real mógł podwyższyć prowadzenie w 52. minucie, jednak dobrą interwencję popisał się bramkarz Bayernu, Manuel Neuer. Chwilę później to już Bawarczycy odpowiedzieli i wyrównali stan meczu. Leroy Sane przeprowadził indywidualną akcję, przechodząc przez prawą stronę boiska, a następnie precyzyjnie uderzył przy bliższym słupku, pokonując bramkarza Reala.

Kilkadziesiąt sekund po strzale Sane'a, Lucas Vazquez sfaulował Jamalę Musialę w polu karnym Realu, co spowodowało przyznanie rzutu karnego. Do piłki podszedł Harry Kane i pewnym strzałem zdobył bramkę, dając prowadzenie Bayernowi. Następne minuty to kolejne akcje ofensywne obu drużyn, które jednak nie przyniosły więcej bramek.

Remis i decydujące starcie na Santiago Bernabeu

W 82. minucie Kim Jin Mae sfaulował Rodrygo w swoim polu karnym, co skutkowało drugim rzutem karnym dla Realu w tym meczu. Vinicius Junior pewnie uderzył i doprowadził do wyrównania. W pozostałej części meczu już nie padły żadne bramki, a spotkanie zakończyło się remisem.

Obie drużyny mają jeszcze jedno spotkanie przed sobą, które odbędzie się na Santiago Bernabeu. Tam rozstrzygną się losy, kto awansuje do finału prestiżowych rozgrywek. Warto zaznaczyć, że Real Madryt jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii Ligi Mistrzów, wygrywając tę imprezę aż 13 razy. Bayern natomiast może poszczycić się 6 triumfami w tych rozgrywkach, co czyni ich jednym z najbardziej utytułowanych klubów na europejskich boiskach.

Przewaga nad bukmacherem: 4.50%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jakim wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie półfinałowe między Bayernem Monachium a Realem Madryt?

Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

2. Gdzie odbędzie się rewanżowy mecz półfinałowy?

Rewanż odbędzie się na Santiago Bernabeu.