Wielki sukces polskiego tenisisty Huberta Hurkacza w Madrycie!

Polak awansował do 1/8 finału turnieju ATP po zaciętym meczu z Niemcem Danielem Altmaierem.

Tenis / 2024-04-28 16:30:21

Hurkacz awansował do 1/8 finału turnieju ATP

Polak rozpoczął niesamowicie

Polak rozpoczął niesamowicie mecz z Jackiem Draperem w poprzedniej rundzie, wygrywając pierwszego seta 6:1. Drugi set był już bardziej zacięty, ale jedno przełamanie w jedenastym gemie wystarczyło Hurkaczowi do wygranej 7:5.

Altmaier wcześniej pokonał

Altmaier wcześniej pokonał Hiszpana Martina Landaluce'a i Francuza Arthura Filsa bez straty seta. Jednak w pojedynku z Hurkaczem to Polak był faworytem, będąc sklasyfikowanym na 9. miejscu rankingu ATP.

Polak zaczął pierwszego seta bardzo dobrze

Polak zaczął pierwszego seta bardzo dobrze, wygrywając gem przy swoim podaniu, a następnie dokonując przełamania rywala. Niemiec jednak się nie poddawał i od razu odrobił straty, doprowadzając do remisu. Hurkacz jednak potwierdził swoją dominację i w dziesiątym gemie drugi raz przełamał Altmaiera, wygrywając seta 6:4.

Druga partia rozpoczęła się

Druga partia rozpoczęła się od trzech przełamań, z czego dwa na korzyść Niemca. Hurkacz był już na przegranej pozycji, przegrywając 1:3, ale zdołał odrobić straty i doprowadzić do remisu. Obaj tenisiści do końca seta wygrywali przy swoim serwisie, co oznaczało, że o losach tej partii zadecydował tie-break. W nim lepszy okazał się Hurkacz, który nie tylko wygrał swoje podanie, ale także dwukrotnie przełamał rywala, kończąc tie-break wynikiem 7-2.

Następnym rywalem Hurkacza będzie

Następnym rywalem Hurkacza będzie zwycięzca pojedynku Sebastian Baez - Taylor Fritz. Polak ma przed sobą szansę na kolejny sukces i awans do ćwierćfinału turnieju.

Hubert Hurkacz w ostatnich miesiącach prezentuje świetną formę. W marcu zwyciężył w turnieju Miami Open, będąc tym samym pierwszym Polakiem, który dokonał tego w historii. Jego umiejętności i determinacja sprawiają, że ma szansę na coraz większe sukcesy w światowym tenisie.

Polscy kibice z pewnością trzymają kciuki za Hurkacza i liczą, że osiągnie jeszcze więcej w swojej karierze. Polski tenis potrzebuje takiego talentu, który może zapewnić Polsce miejsce w czołówce światowego tenisa.

Przewaga nad bukmacherem: 6.58%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jakie było główne starcie w turnieju?

Główne starcie w turnieju było pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Danielem Altmaierem.

2. Jaki był wynik meczu?

Hurkacz wygrał mecz z Altmaierem 6:4, 7:6 (7-2).

3. Kto jest kolejnym rywalem Hurkacza?

Następnym rywalem Hurkacza będzie zwycięzca meczu Sebastian Baez - Taylor Fritz.

4. Jakie turnieje Hurkacz wygrał wcześniej?

Hurkacz zwyciężył w turnieju Miami Open w marcu tego roku.