Chido Obi - niesamowity występ na angielskich boiskach

Przeczytaj o niesamowitym występie Chido Obiego, który zdobył siedem bramek w jednym meczu ligi U-18.

Piłka nożna / 2024-04-27 17:30:45

Wyczyn Chido Obiego

Niedawno na angielskich boiskach miało miejsce wydarzenie, które zapisało się złotymi zgłoskami w historii futbolu. Chido Obi, utalentowany 16-letni napastnik Arsenalu, zdobył aż siedem bramek w jednym meczu przeciwko drużynie Norwich w ramach ligi U-18. To niewiarygodne osiągnięcie, które sprawiło, że młody Obi zyskał ogromną sławę i wielu uważa go za jedną z przyszłych gwiazd piłki nożnej.

Dominacja nad rywalami

Trzeba podkreślić, że Norwich, zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli, nie miało łatwego sezonu. Stracili oni najwięcej bramek, zatem wyczyn Obiego jeszcze bardziej robi wrażenie. Ale to nie pierwszy raz, kiedy ten młody gracz pokazuje swoje umiejętności strzeleckie. Wcześniej, przeciwko drużynie West Hamu United, Obi zdobył aż pięć bramek.

Sobota pełna emocji

Sobotni mecz okazał się jednak prawdziwą ucztą dla miłośników futbolu. Obi najpierw zeszokował rywali, skompletowując hat-tricka w zaledwie 17 minut. Nie zadowolił się jednak tym, przed przerwą dołożył jeszcze dwa gole. W 64. minucie ostatecznie siedem trafień było już na jego koncie. Tego dnia Obi był absolutnym królem boiska, a mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu aż 9:0.

Lider klasyfikacji strzelców

Ten niesamowity wyczyn sprawił, że Obi został liderem klasyfikacji strzelców ligi U18, mając na swoim koncie aż 28 goli. Drugi w tej klasyfikacji Donnell McNeilly z Chelsea jest w tyle o osiem trafień. To dowód na talent i potencjał, jakimi Obi bez wątpienia dysponuje.

Czy Obi zostanie legendą?

Historia piłki nożnej zna wiele przypadków fenomenalnych występów młodych graczy, którzy później stali się legendami. Niektóre z nich to Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Thierry Henry. Czy Chido Obi dołączy do tego grona? Czas pokaże, ale na pewno warto przyglądać się jego drużynie i śledzić jego poczynania. Może właśnie w nim drzemie przyszła gwiazda futbolu. Niezależnie od tego, jeden mecz, w którym strzelił siedem bramek, już teraz przeszedł do historii i na długo pozostanie w pamięci kibiców futbolu.